Зміна цільового призначення

Зміна цільового призначенняВідповідно до ст. 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:

а) землі сільськогосподарського призначення;
б) землі житлової та громадської забудови;
в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;
г) землі оздоровчого призначення;
ґ) землі рекреаційного призначення;
д) землі історико-культурного призначення;
е) землі лісогосподарського призначення;
є) землі водного фонду;
ж) землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Пунктом 5 ст. 20 Земельного Кодексу передбачено,що види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Якщо необхідність у зміні цільового призначення все-таки виникла, перед початком процедури зміни призначення необхідно визначитися із видом цільового призначення, який Ви бажаєте отримати на виході. 23.07.2010 року Держкомземом України видано Наказ «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», яким визначено вичерпний перелік можливих цільових призначень земель. Не дивуйтеся, якщо у Вашому Державному акті зазначено такий вид цільового призначення, якого немає у Класифікації – очевидно, він був виданий до того, як з’явився зазначений наказ. Якщо питання вибору цільового призначення вирішене, необхідно перевірити можливість зміни цільового призначення на обране, після чого можна приступати до реалізації процедури зміни цільового призначення. Для цього краще звернутися до професіоналів.

Зміна цільового призначення провадиться через Проект землеустрою, розробку якого виконує ТОВ «Земтехстандарт».